Dětský rostoucí stůl MAYER

Dětská židle i dětský stůl jsou nedílnou součást každého dětského pokoje. Jak to ale udělat když děti rostou jako z vody? Pro děti je správně vybavené „dětské“ pracovní místo stejně důležité jako pro dospěláka. Děti u stolu kreslí, tvoří, vyrábí a s přibývajícím věkem přibývá i učení u kterého se školním věkem bude dítě trávit více a více času.... zobrazit více

Jak vybrat správně dětský rostoucí stůl?

Dětský rostoucí stůl je v podstatě standardní pracovní stůl pro děti, který se přizpůsobuje potřebám a aktuální výšce dítěte. Je vhodný pro děti od předškolního věku až po dospívání. Rostoucí stůl má nespočet výhod:

 • Zajišťuje zdravé a pohodlné sezení dítěte při učení, psaní, kreslení nebo hraní.
 • Předchází zbytečnému namáhání zad, krku a očí dítěte.
 • Podporuje správný vývoj páteře a svalů dítěte.
 • Umožňuje dítěti měnit polohu a úhel pracovní desky podle aktivity a nálady.
 • Šetří prostor a peníze, protože není třeba kupovat nový stůl s růstem dítěte.
 • V neposlední řadě si dítě se správným dětským stolem a židlí odnáší správné návyky práce u stolu i do dospělosti.

 

Při výběru dětského rostoucího stolu je třeba dbát na několik kritérií:

Kvalita a bezpečnost

Dětský stůl by měl být vyroben z pevného a odolného materiálu, který neobsahuje zdraví škodlivé látky. Hrany a rohy by měly být zaoblené a hladké, aby nedošlo k případnému zranění dítěte. Ovládací prvky by měly být pro dítě snadno dostupné a lehké na použití.

Ergonomie a funkčnost

Stůl by měl umožňovat nastavení výšky a sklonu pracovní desky podle výšky a potřeb dítěte. Ideálně by měl mít i možnost nastavení šířky a hloubky desky. Stůl by měl mít dostatek úložného prostoru pro knihy, sešity, psací potřeby a další věci. Stůl by měl být také vybaven protiskluzovými podložkami, které zabraňují posouvání desky a zajišťují stabilitu stolu.

Design a barevné provedení

Děti tráví ve svém pokoji velkou část svého dětství, tak ať je jejich pokoj orignální, veselý a útulný. Dětský stůl by měl ladit s ostatním nábytkem a ostatní dekorací dětského pokoje. Stůl by měl být v barvě a stylu, který se líbí dítěti a podněcuje jeho kreativitu a fantazii. Stůl by měl být také snadno čistitelný a odolný proti poškrábání a skvrnám.

Jak má dítě správně sedět u dětského psacího stolu?

 • Záda by měla být rovná a opřená o opěradlo židle.
 • Nohy by měly být pokrčené ve větším než pravém úhlu a opřené o zem nebo podnožku.
 • Paže by měly být pokrčené v pravém úhlu a opřené o desku nebo loketní opěrky.
 • Hlava by měla být mírně skloněná dopředu, ale ne více než 30 stupňů.
 • Oči by měly být vzdálené od obrazovky nebo textu asi 50 cm.
 • Světlo by mělo být dostatečné a nepřímé, aby nedocházelo k oslnění nebo stínům.
 • Výšku desky by mělo nastavit tak, aby paže byly pokrčené v pravém úhlu a opřené o desku.
 • Deska by neměla být příliš vysoko ani nízko, aby nedocházelo k napínání nebo shrbení zad.
 • Sklon desky by mělo nastavit podle aktivity, kterou provádí.
 • Pro psaní nebo kreslení by měla být deska mírně skloněná dopředu, asi 10 až 20 stupňů.
 • Pro čtení nebo hraní by měla být deska rovná.
Doprava Zdarma
Showroom

Dětský psací stůl Uniq s chytrou konstrukcí ergonomické naklápěcí plochy a praktické odkládací plochy ve tvaru "U". Náklon pracovní desky až 36° umožní dítěti udržet zejména krční páteř ve správné poloze.

Doprava Zdarma

Dětský psací stůl miniUniq s chytrou konstrukcí ergonomické naklápěcí plochy a praktické odkládací zadní plochy. Náklon pracovní desky až 36° umožní dítěti udržet zejména krční páteř ve správné poloze, 4 barevné varianty doplňků.

Doprava Zdarma

Ergonomický dětský stůl Mayer Expert 32E2 18 poroste s vaším dítětem. Vhodné pro předškoláky i školní děti. Naklápěcí pracovní plocha až 36°. Měnitelné prvky ve 4 různých barvách.

Doprava Zdarma

Dětský rostoucí stůl Young College Profi 3 32W3 58 TW česko-německého výrobce Mayer, ideální volba pro vaše dítě. Prostorný organizér. Praktické boční odkládací plochy. Naklápěcí pracovní plocha. Polohování výšky. Měnitelné barevné krytky.

Doprava Zdarma

Dětský rostoucí stůl Young College Profi 3 32P3 54 TW česko-německého výrobce Mayer, ideální volba pro vaše dítě. Prostorný organizér. Praktické boční odkládací plochy. Naklápěcí pracovní plocha. Polohování výšky. Měnitelné barevné krytky.

Doprava Zdarma

Dětský rostoucí stůl Young College Profi 3 32W3 54 TW česko-německého výrobce Mayer, ideální volba pro vaše dítě. Prostorný organizér. Praktické boční odkládací plochy. Naklápěcí pracovní plocha. Polohování výšky. Měnitelné barevné krytky.

Doprava Zdarma
Sleva 8 %

Zvýhodněný dětský rostoucí set MyChamp růžový Uniq ve slevě. Skvělá odměna pro šikovného školáka. Rostoucí židle i stůl umožní dítěti správně sedět během kteréhokoliv věku i vzrůstu. Vaše dítě si snadno osvojí zvyk správného sezení.

Doprava Zdarma
Sleva 8 %

Zvýhodněný dětský rostoucí set Actikid A3 růžový Uniq ve slevě. Skvělá odměna pro šikovného školáka. Rostoucí židle i stůl umožní dítěti správně sedět během kteréhokoliv věku i vzrůstu. Vaše dítě si snadno osvojí zvyk správného sezení.

Doprava Zdarma
Sleva 8 %

Zvýhodněný dětský rostoucí set Actikid A3 růžový EXP ve slevě. Skvělá odměna pro šikovného školáka. Rostoucí židle i stůl umožní dítěti správně sedět během kteréhokoliv věku i vzrůstu. Vaše dítě si snadno osvojí zvyk správného sezení.

Doprava Zdarma
Sleva 8 %

Zvýhodněný dětský rostoucí set MyChamp růžový EXP ve slevě. Skvělá odměna pro šikovného školáka. Rostoucí židle i stůl umožní dítěti správně sedět během kteréhokoliv věku i vzrůstu. Vaše dítě si snadno osvojí zvyk správného sezení.

Doprava Zdarma
Sleva 8 %

Zvýhodněný dětský rostoucí set MyChamp růžový W58 ve slevě. Skvělá odměna pro šikovného školáka. Rostoucí židle i stůl umožní dítěti správně sedět během kteréhokoliv věku i vzrůstu. Vaše dítě si snadno osvojí zvyk správného sezení.

Doprava Zdarma
Sleva 8 %

Zvýhodněný dětský rostoucí set Actikid A3 růžový W58 ve slevě. Skvělá odměna pro šikovného školáka. Rostoucí židle i stůl umožní dítěti správně sedět během kteréhokoliv věku i vzrůstu. Vaše dítě si snadno osvojí zvyk správného sezení.

Doprava Zdarma

Dětské rostoucí stoly Young College Junior 32W1 18 česko-německého výrobce Mayer jsou ideální volbou pro vašeho školáka. Naklápěcí pracovní plocha. Snadné nastavení výšky stolu. Bezpečnostní ABS hrana. Možnost praktického organizéru.

Doprava Zdarma
Sleva 8 %

Zvýhodněný dětský rostoucí set MyChamp šedý EXP ve slevě. Skvělá odměna pro šikovného školáka. Rostoucí židle i stůl umožní dítěti správně sedět během kteréhokoliv věku i vzrůstu. Vaše dítě si snadno osvojí zvyk správného sezení.

Doprava Zdarma
Sleva 8 %

Zvýhodněný dětský rostoucí set MyChamp modrý EXP ve slevě. Skvělá odměna pro šikovného školáka. Rostoucí židle i stůl umožní dítěti správně sedět během kteréhokoliv věku i vzrůstu. Vaše dítě si snadno osvojí zvyk správného sezení.

Doprava Zdarma
Sleva 8 %

Zvýhodněný dětský rostoucí set Actikid A3 šedý EXP ve slevě. Skvělá odměna pro šikovného školáka. Rostoucí židle i stůl umožní dítěti správně sedět během kteréhokoliv věku i vzrůstu. Vaše dítě si snadno osvojí zvyk správného sezení.

Doprava Zdarma
Sleva 8 %

Zvýhodněný dětský rostoucí set Actikid A3 modrý EXP ve slevě. Skvělá odměna pro šikovného školáka. Rostoucí židle i stůl umožní dítěti správně sedět během kteréhokoliv věku i vzrůstu. Vaše dítě si snadno osvojí zvyk správného sezení.

Doprava Zdarma
Sleva 8 %

Zvýhodněný dětský rostoucí set MyChamp šedý Uniq ve slevě. Skvělá odměna pro šikovného školáka. Rostoucí židle i stůl umožní dítěti správně sedět během kteréhokoliv věku i vzrůstu. Vaše dítě si snadno osvojí zvyk správného sezení.

Doprava Zdarma
Sleva 8 %

Zvýhodněný dětský rostoucí set MyChamp modrý Uniq ve slevě. Skvělá odměna pro šikovného školáka. Rostoucí židle i stůl umožní dítěti správně sedět během kteréhokoliv věku i vzrůstu. Vaše dítě si snadno osvojí zvyk správného sezení.

Doprava Zdarma
Sleva 8 %

Zvýhodněný dětský rostoucí set Actikid A3 šedý Uniq ve slevě. Skvělá odměna pro šikovného školáka. Rostoucí židle i stůl umožní dítěti správně sedět během kteréhokoliv věku i vzrůstu. Vaše dítě si snadno osvojí zvyk správného sezení.

Doprava Zdarma
Sleva 8 %

Zvýhodněný dětský rostoucí set Actikid A3 modrý Uniq ve slevě. Skvělá odměna pro šikovného školáka. Rostoucí židle i stůl umožní dítěti správně sedět během kteréhokoliv věku i vzrůstu. Vaše dítě si snadno osvojí zvyk správného sezení.

Doprava Zdarma
Sleva 8 %

Zvýhodněný dětský rostoucí set MyChamp šedý W58 ve slevě. Skvělá odměna pro šikovného školáka. Rostoucí židle i stůl umožní dítěti správně sedět během kteréhokoliv věku i vzrůstu. Vaše dítě si snadno osvojí zvyk správného sezení.

Doprava Zdarma
Sleva 8 %

Zvýhodněný dětský rostoucí set MyChamp modrý W58 ve slevě. Skvělá odměna pro šikovného školáka. Rostoucí židle i stůl umožní dítěti správně sedět během kteréhokoliv věku i vzrůstu. Vaše dítě si snadno osvojí zvyk správného sezení.

Doprava Zdarma
Sleva 8 %

Zvýhodněný dětský rostoucí set Actikid A3 šedý W58 ve slevě. Skvělá odměna pro šikovného školáka. Rostoucí židle i stůl umožní dítěti správně sedět během kteréhokoliv věku i vzrůstu. Vaše dítě si snadno osvojí zvyk správného sezení.

Filtr
Parametry
Barva
Barva setu
Vyrobeno
Podle ceny
Značky

 Proč nakupovat v Ergo Interieru?

Tradice
Tradice od roku 2003
Podporujeme české výrobce
Podporujeme české výrobce
Kamenná prodejna
Kamenná prodejna a showroom
Tradice
Doprava zdarma
Pro nákup nad 3000 Kč
CHCI
10% SLEVU