Dětský rostoucí stůl

Dětská židle i dětský stůl jsou nedílnou součást každého dětského pokoje. Jak to ale udělat když děti rostou jako z vody? Pro děti je správně vybavené „dětské“ pracovní místo stejně důležité jako pro dospěláka. Děti u stolu kreslí, tvoří, vyrábí a s přibývajícím věkem přibývá i učení u kterého se školním věkem bude dítě trávit více a více času.... zobrazit více

Jak vybrat správně dětský rostoucí stůl?

Dětský rostoucí stůl je v podstatě standardní pracovní stůl pro děti, který se přizpůsobuje potřebám a aktuální výšce dítěte. Je vhodný pro děti od předškolního věku až po dospívání. Rostoucí stůl má nespočet výhod:

 • Zajišťuje zdravé a pohodlné sezení dítěte při učení, psaní, kreslení nebo hraní.
 • Předchází zbytečnému namáhání zad, krku a očí dítěte.
 • Podporuje správný vývoj páteře a svalů dítěte.
 • Umožňuje dítěti měnit polohu a úhel pracovní desky podle aktivity a nálady.
 • Šetří prostor a peníze, protože není třeba kupovat nový stůl s růstem dítěte.
 • V neposlední řadě si dítě se správným dětským stolem a židlí odnáší správné návyky práce u stolu i do dospělosti.

 

Při výběru dětského rostoucího stolu je třeba dbát na několik kritérií:

Kvalita a bezpečnost

Dětský stůl by měl být vyroben z pevného a odolného materiálu, který neobsahuje zdraví škodlivé látky. Hrany a rohy by měly být zaoblené a hladké, aby nedošlo k případnému zranění dítěte. Ovládací prvky by měly být pro dítě snadno dostupné a lehké na použití.

Ergonomie a funkčnost

Stůl by měl umožňovat nastavení výšky a sklonu pracovní desky podle výšky a potřeb dítěte. Ideálně by měl mít i možnost nastavení šířky a hloubky desky. Stůl by měl mít dostatek úložného prostoru pro knihy, sešity, psací potřeby a další věci. Stůl by měl být také vybaven protiskluzovými podložkami, které zabraňují posouvání desky a zajišťují stabilitu stolu.

Design a barevné provedení

Děti tráví ve svém pokoji velkou část svého dětství, tak ať je jejich pokoj orignální, veselý a útulný. Dětský stůl by měl ladit s ostatním nábytkem a ostatní dekorací dětského pokoje. Stůl by měl být v barvě a stylu, který se líbí dítěti a podněcuje jeho kreativitu a fantazii. Stůl by měl být také snadno čistitelný a odolný proti poškrábání a skvrnám.

Jak má dítě správně sedět u dětského psacího stolu?

 • Záda by měla být rovná a opřená o opěradlo židle.
 • Nohy by měly být pokrčené ve větším než pravém úhlu a opřené o zem nebo podnožku.
 • Paže by měly být pokrčené v pravém úhlu a opřené o desku nebo loketní opěrky.
 • Hlava by měla být mírně skloněná dopředu, ale ne více než 30 stupňů.
 • Oči by měly být vzdálené od obrazovky nebo textu asi 50 cm.
 • Světlo by mělo být dostatečné a nepřímé, aby nedocházelo k oslnění nebo stínům.
 • Výšku desky by mělo nastavit tak, aby paže byly pokrčené v pravém úhlu a opřené o desku.
 • Deska by neměla být příliš vysoko ani nízko, aby nedocházelo k napínání nebo shrbení zad.
 • Sklon desky by mělo nastavit podle aktivity, kterou provádí.
 • Pro psaní nebo kreslení by měla být deska mírně skloněná dopředu, asi 10 až 20 stupňů.
 • Pro čtení nebo hraní by měla být deska rovná.
Doprava Zdarma
Showroom

Dětský psací stůl Uniq s chytrou konstrukcí ergonomické naklápěcí plochy a praktické odkládací plochy ve tvaru "U". Náklon pracovní desky až 36° umožní dítěti udržet zejména krční páteř ve správné poloze.

Doprava Zdarma

Dětský psací stůl miniUniq s chytrou konstrukcí ergonomické naklápěcí plochy a praktické odkládací zadní plochy. Náklon pracovní desky až 36° umožní dítěti udržet zejména krční páteř ve správné poloze, 4 barevné varianty doplňků.

Doprava Zdarma

Ergonomický dětský stůl Mayer Expert 32E2 18 poroste s vaším dítětem. Vhodné pro předškoláky i školní děti. Naklápěcí pracovní plocha až 36°. Měnitelné prvky ve 4 různých barvách.

Doprava Zdarma

Dětský rostoucí stůl Young College Profi 3 32W3 58 TW česko-německého výrobce Mayer, ideální volba pro vaše dítě. Prostorný organizér. Praktické boční odkládací plochy. Naklápěcí pracovní plocha. Polohování výšky. Měnitelné barevné krytky.

Doprava Zdarma

Dětský rostoucí stůl Young College Profi 3 32P3 54 TW česko-německého výrobce Mayer, ideální volba pro vaše dítě. Prostorný organizér. Praktické boční odkládací plochy. Naklápěcí pracovní plocha. Polohování výšky. Měnitelné barevné krytky.

Doprava Zdarma

Dětský rostoucí stůl Young College Profi 3 32W3 54 TW česko-německého výrobce Mayer, ideální volba pro vaše dítě. Prostorný organizér. Praktické boční odkládací plochy. Naklápěcí pracovní plocha. Polohování výšky. Měnitelné barevné krytky.

Doprava Zdarma
Sleva 8 %

Zvýhodněný dětský rostoucí set MyChamp růžový Uniq ve slevě. Skvělá odměna pro šikovného školáka. Rostoucí židle i stůl umožní dítěti správně sedět během kteréhokoliv věku i vzrůstu. Vaše dítě si snadno osvojí zvyk správného sezení.

Doprava Zdarma
Sleva 8 %

Zvýhodněný dětský rostoucí set Actikid A3 růžový Uniq ve slevě. Skvělá odměna pro šikovného školáka. Rostoucí židle i stůl umožní dítěti správně sedět během kteréhokoliv věku i vzrůstu. Vaše dítě si snadno osvojí zvyk správného sezení.

Doprava Zdarma
Sleva 8 %

Zvýhodněný dětský rostoucí set Actikid A3 růžový EXP ve slevě. Skvělá odměna pro šikovného školáka. Rostoucí židle i stůl umožní dítěti správně sedět během kteréhokoliv věku i vzrůstu. Vaše dítě si snadno osvojí zvyk správného sezení.

Doprava Zdarma
Sleva 8 %

Zvýhodněný dětský rostoucí set MyChamp růžový EXP ve slevě. Skvělá odměna pro šikovného školáka. Rostoucí židle i stůl umožní dítěti správně sedět během kteréhokoliv věku i vzrůstu. Vaše dítě si snadno osvojí zvyk správného sezení.

Doprava Zdarma
Sleva 8 %

Zvýhodněný dětský rostoucí set MyChamp růžový W58 ve slevě. Skvělá odměna pro šikovného školáka. Rostoucí židle i stůl umožní dítěti správně sedět během kteréhokoliv věku i vzrůstu. Vaše dítě si snadno osvojí zvyk správného sezení.

Doprava Zdarma
Sleva 8 %

Zvýhodněný dětský rostoucí set Actikid A3 růžový W58 ve slevě. Skvělá odměna pro šikovného školáka. Rostoucí židle i stůl umožní dítěti správně sedět během kteréhokoliv věku i vzrůstu. Vaše dítě si snadno osvojí zvyk správného sezení.

Doprava Zdarma

Dětské rostoucí stoly Young College Junior 32W1 13 česko-německého výrobce Mayer jsou ideální volbou pro vašeho školáka. Naklápěcí pracovní plocha. Snadné nastavení výšky stolu. Bezpečnostní ABS hrana. Možnost praktického organizéru.

Doprava Zdarma

Dětské rostoucí stoly Young College Junior 32W1 18 česko-německého výrobce Mayer jsou ideální volbou pro vašeho školáka. Naklápěcí pracovní plocha. Snadné nastavení výšky stolu. Bezpečnostní ABS hrana. Možnost praktického organizéru.

Doprava Zdarma
Sleva 8 %

Zvýhodněný dětský rostoucí set MyChamp šedý EXP ve slevě. Skvělá odměna pro šikovného školáka. Rostoucí židle i stůl umožní dítěti správně sedět během kteréhokoliv věku i vzrůstu. Vaše dítě si snadno osvojí zvyk správného sezení.

Doprava Zdarma
Sleva 8 %

Zvýhodněný dětský rostoucí set MyChamp modrý EXP ve slevě. Skvělá odměna pro šikovného školáka. Rostoucí židle i stůl umožní dítěti správně sedět během kteréhokoliv věku i vzrůstu. Vaše dítě si snadno osvojí zvyk správného sezení.

Doprava Zdarma
Sleva 8 %

Zvýhodněný dětský rostoucí set Actikid A3 šedý EXP ve slevě. Skvělá odměna pro šikovného školáka. Rostoucí židle i stůl umožní dítěti správně sedět během kteréhokoliv věku i vzrůstu. Vaše dítě si snadno osvojí zvyk správného sezení.

Doprava Zdarma
Sleva 8 %

Zvýhodněný dětský rostoucí set Actikid A3 modrý EXP ve slevě. Skvělá odměna pro šikovného školáka. Rostoucí židle i stůl umožní dítěti správně sedět během kteréhokoliv věku i vzrůstu. Vaše dítě si snadno osvojí zvyk správného sezení.

Doprava Zdarma
Sleva 8 %

Zvýhodněný dětský rostoucí set MyChamp šedý Uniq ve slevě. Skvělá odměna pro šikovného školáka. Rostoucí židle i stůl umožní dítěti správně sedět během kteréhokoliv věku i vzrůstu. Vaše dítě si snadno osvojí zvyk správného sezení.

Doprava Zdarma
Sleva 8 %

Zvýhodněný dětský rostoucí set MyChamp modrý Uniq ve slevě. Skvělá odměna pro šikovného školáka. Rostoucí židle i stůl umožní dítěti správně sedět během kteréhokoliv věku i vzrůstu. Vaše dítě si snadno osvojí zvyk správného sezení.

Doprava Zdarma
Sleva 8 %

Zvýhodněný dětský rostoucí set Actikid A3 šedý Uniq ve slevě. Skvělá odměna pro šikovného školáka. Rostoucí židle i stůl umožní dítěti správně sedět během kteréhokoliv věku i vzrůstu. Vaše dítě si snadno osvojí zvyk správného sezení.

Doprava Zdarma
Sleva 8 %

Zvýhodněný dětský rostoucí set Actikid A3 modrý Uniq ve slevě. Skvělá odměna pro šikovného školáka. Rostoucí židle i stůl umožní dítěti správně sedět během kteréhokoliv věku i vzrůstu. Vaše dítě si snadno osvojí zvyk správného sezení.

Doprava Zdarma
Sleva 8 %

Zvýhodněný dětský rostoucí set MyChamp šedý W58 ve slevě. Skvělá odměna pro šikovného školáka. Rostoucí židle i stůl umožní dítěti správně sedět během kteréhokoliv věku i vzrůstu. Vaše dítě si snadno osvojí zvyk správného sezení.

Doprava Zdarma
Sleva 8 %

Zvýhodněný dětský rostoucí set MyChamp modrý W58 ve slevě. Skvělá odměna pro šikovného školáka. Rostoucí židle i stůl umožní dítěti správně sedět během kteréhokoliv věku i vzrůstu. Vaše dítě si snadno osvojí zvyk správného sezení.

Filtr
Parametry
Barva
Vyrobeno
Záruka
Podle ceny
Značky

 Proč nakupovat v Ergo Interieru?

Tradice
Tradice od roku 2003
Podporujeme české výrobce
Podporujeme české výrobce
Kamenná prodejna
Kamenná prodejna a showroom
Tradice
Doprava zdarma
Pro nákup nad 3000 Kč