Nejlevnější balanční židle

Proč? Pro koho? A jak dlouho?

Balanční židle se staly populárními v posledních letech, zejména v kontextu ergonomického sezení a aktivního pracovního prostředí. Zapojení běžného pohybu do pracovního dne dodá více energie při práci a zlepší náladu. Přirozený pohyb, posílení svalstva a předcházení bolestem zad. To jsou balanční židle. Ale jak fungují? Pro koho jsou určené a jak dlouho je bezpečné na nich sedět?... zobrazit více

Jak fungují balanční židle?

Balanční židle, někdy také nazývané aktivní nebo dynamické židle pro aktivní či dynamické sezení, jsou navrženy tak, aby udržovaly tělo v pohybu i během sezení. Naproti tomu dlouhodobým sezením na běžné židli dostává náš pohybový aparát pěkně na frak, tělo je dlouhodobě ve strnulé poloze, což může vést k dlouhodobým i nevratným potížím pohybového aparáty a oběhové soustavy.

Mechanika balančních židlí spočívá v jejich schopnosti pohybu dopředu a dozadu, doleva a doprava, což stimuluje svaly v těle a pomáhá udržovat správné držení těla.

Pro koho jsou balanční židle určené?

Balanční židle mohou být vhodné pro širokou škálu lidí. Mohou být obzvláště užitečné pro lidi, kteří tráví dlouhé hodiny sezením. Balanční židle jsou vhodné do kanceláře, domácí pracovny, pro studenty i lékaře. Balanční židle mohou také pomoci lidem s určitými zdravotními problémy, jako je bolest zad nebo špatné držení těla. Před aktivním sezením na balanční židli se však poraďte se svým lékařem či fyzioterapeutem. Pokud jsou zdravotní potíže či bolesti vážnějšího charakteru, může aktivní sezení na balanční židli víc ublížit než pomoc. Sezení na balanční židli proto vždy doporučujeme konzultovat s odborníkem.

Kdy jsou balanční židle vhodné a kdy ne?

Balanční židle mohou být vhodné pro situace, kdy je potřeba udržet tělo v pohybu a podporovat správné držení těla. Mohou být také užitečné pro lidi, kteří hledají alternativu k tradičnímu sezení. Na druhou stranu, balanční židle nemusí být vhodné pro každého. Někteří lidé mohou mít potíže s udržením rovnováhy, zatímco jiní mohou mít zdravotní stav, který by mohl být zhoršen pohybem na balanční židli.

Jak dlouho je bezpečné sedět na balančních židlích?

Doporučuje se pravidelně střídat sezení na balanční židli s jinými formami pohybu, jako je práce ve stoje u výškově nastavitelného stolu nebo chůze. Délka času stráveného na balanční židli se může lišit v závislosti na individuálních potřebách a schopnostech, ale obecně platí, že by se mělo střídat každých 30 minut. Aktivní sezení může být pro tělo fyzicky náročné, podobně jako aktivity a cvičení v posilovně.

Má balanční židle smysl?

Balanční židle mohou být užitečným nástrojem pro podporu aktivního a zdravého sezení. Je však důležité vzít v úvahu individuální potřeby a schopnosti a konzultovat výběr a použití balanční židle s odborníkem na ergonomii nebo odborníkem ze zdravotnictví.

Pamatujte, že i když balanční židle mohou přinést řadu výhod, nejsou náhradou za pravidelný pohyb a cvičení. Bez ohledu na to, jakou židli si vyberete, je důležité pravidelně se protahovat a pohybovat, abyste podpořili své tělesné zdraví a dušení pohodu.

Doprava Zdarma

Aktivní sezení na balanční stoličce Leo s možností nastavení výšky sedu od 53 - 78 cm. Zapojte do běžného dne více pohybu a získejte více energie. Active seating jako alternativní způsob sezení, polosezení o polohovatelných stolů.

Doprava Zdarma

Aktivní sezení na balanční stoličce Leo s možností nastavení výšky sedu od 53 - 78 cm. Zapojte do běžného dne více pohybu a získejte více energie. Active seating jako alternativní způsob sezení, polosezení o polohovatelných stolů.

Doprava Zdarma

Aktivní sezení na balanční stoličce Leo s možností nastavení výšky sedu od 53 - 78 cm. Zapojte do běžného dne více pohybu a získejte více energie. Active seating jako alternativní způsob sezení, polosezení o polohovatelných stolů.

Doprava Zdarma

Aktivní, dynamické sezení s balanční stoličkou myErgosit 1151. Podpora zdravého držení těla. Ergonomicky tvarovaný 3D sedák. Protiskluzová základna. Široký rozsah nastavení výšky 37-50cm. Český výrobce.

Doprava Zdarma

Aktivní, dynamické sezení s balanční stoličkou myErgosit 1169. Podpora zdravého držení těla. Ergonomicky tvarovaný 3D sedák. Protiskluzová základna. Široký rozsah nastavení výšky 37-50cm. Český výrobce.

Doprava Zdarma

Aktivní, dynamické sezení s balanční stoličkou myErgosit 1168. Podpora zdravého držení těla. Ergonomicky tvarovaný 3D sedák. Protiskluzová základna. Široký rozsah nastavení výšky 54-79cm. Český výrobce.

Doprava Zdarma

Balanční židle Pin H730 vhodná k výškově stavitelným stolům. Udělejte meetingy zábavné a plné energie, židle Pin jsou vhodné i jako židle jednací.

Doprava Zdarma

Balanční židle Pin H850 vhodná k výškově stavitelným stolům. Udělejte meetingy zábavné a plné energie, židle Pin jsou vhodné i jako židle jednací.

Doprava Zdarma

Aktivní, dynamické sezení s balanční stoličkou myErgosit 1101. Podpora zdravého držení těla. Ergonomicky tvarovaný 3D sedák. Protiskluzová základna. Široký rozsah nastavení výšky 54-79. Český výrobce.

Doprava Zdarma
Showroom

Aktivní, dynamické sezení s balanční stoličkou myErgosit 1150. Podpora zdravého držení těla. Ergonomicky tvarovaný 3D sedák. Protiskluzová základna. Široký rozsah nastavení výšky 54-79cm. Český výrobce.

Doprava Zdarma

Zdravé aktivní sezení s balanční stoličkou Ercolino Medium 1116 pro posílení svalstva pohybového aparátu a předcházení bolestem zad. Ergonomický 3D sedák vyplněný kokosovými vlákny. Vysoká stabilita a pružnost. Pevná výška 47 cm.

Doprava Zdarma

Zdravé aktivní sezení s balanční stoličkou Ercolino Medium 1181 pro posílení svalstva pohybového aparátu a předcházení bolestem zad. Ergonomický 3D sedák vyplněný kokosovými vlákny. Vysoká stabilita a pružnost. Pevná výška 49 cm.

Doprava Zdarma

Aktivní, dynamické sezení s balanční stoličkou myErgosit 1111. Podpora zdravého držení těla. Ergonomicky tvarovaný 3D sedák. Protiskluzová základna. Široký rozsah nastavení výšky 37-50cm. Český výrobce.

Doprava Zdarma

Židle Ergo Flex M se sedlovitým tvarem sedáku vhodná na krátkodobé sezení. Uplatnění najde především v ordinaci lékařů či varianta s vyšším pístem u kuchyňských linek či židle pro polosed u výškově stavitelných stolů.

Doprava Zdarma

Aktivní, dynamické sezení s balanční stoličkou myErgosit 1102. Podpora zdravého držení těla. Ergonomicky tvarovaný 3D sedák. Protiskluzová základna. Široký rozsah nastavení výšky 37-50cm. Český výrobce.

Doprava Zdarma
Showroom

Aktivní, dynamické sezení s balanční stoličkou myErgosit 1110. Podpora zdravého držení těla. Ergonomicky tvarovaný 3D sedák. Protiskluzová základna. Široký rozsah nastavení výšky 54-79cm. Český výrobce.

Doprava Zdarma

Zdravá aktivní podpora práce ve stoje s balanční stoličkou Ercolino Ready 1119. Vhodné doplněk pro práci u výškově stavitelných stolů. Posílení svalstva pohybového aparátu a předcházení bolestem zad. Výškově stavitelná 57-72.cm.

Doprava Zdarma

Zdravá aktivní podpora práce ve stoje s balanční stoličkou Ercolino Ready 1189. Vhodné doplněk pro práci u výškově stavitelných stolů. Posílení svalstva pohybového aparátu a předcházení bolestem zad. Výškově stavitelná 56-75.cm.

Doprava Zdarma

Zdravé aktivní sezení s balanční klekačkou Rokko 1110. Alternativní způsob sezení tzv. polosed pro odlehčení napětí páteře. Navrženo pro zdraví, inspirováno přírodou. Český výrobce Mayer. Prodloužená záruka 3roky.

Doprava Zdarma

Židle Ergo Flex se sedlovitým tvarem sedáku vhodná na krátkodobé sezení. Uplatnění najde především v ordinaci lékařů či varianta s vyšším pístem u kuchyňských linek či židle pro polosed u výškově stavitelných stolů.

Doprava Zdarma

Prémiová balanční židle Space SP 1522 s 3D synchronní mechanikou pro podporu aktivního sezení. Integrovaný posuv sedáku. Výškově a hloubkově stavitelná bederní opěrka. Nadstandardní záruka 10 let. Vyrobeno předním českým výrobcem Rim.

Doprava Zdarma

Židle Ergo Flex + P se sedlovitým tvarem sedáku vhodná na krátkodobé sezení. Uplatnění najde především v ordinaci lékařů či varianta s vyšším pístem u kuchyňských linek či židle pro polosed u výškově stavitelných stolů.

Doprava Zdarma
Showroom

Ergonomická židle Accis Pro 150SFL black s individuálním náklonem do stran s možností aretace. Synchronní mechanika s posuvem sedáku a nastavením negativního úhlu sedáku. Síťovaný opěrák pro příjemnou aeraci zad. Područky 3D v základu. Prodloužená záruka 6 let.

Doprava Zdarma

Balanční židle Techno Flex je plnohodnotná balanční židle pro celodenní sezení. Určená pro všechny kdo preferují zdraví životní styl.

Filtr
Parametry
Barva
Potah opěráku a sedáku
Barva rámu
Maximální nosnost
Výbava
Vyrobeno
Výška postavy
Podle ceny
Značky

 Proč nakupovat v Ergo Interieru?

Tradice
Tradice od roku 2003
Podporujeme české výrobce
Podporujeme české výrobce
Kamenná prodejna
Kamenná prodejna a showroom
Tradice
Doprava zdarma
Pro nákup nad 3000 Kč
CHCI
10% SLEVU